Galerija

Pilsonis.lv jautā

Kādēļ Igaunijas Republikas un Latvijas Republikas pēdējo 25 gadu attīstība krasi atšķiras?
 

Meklēt

PK jubileja

Pilsoņu Kongresam 25 gadadiena!

1990.–2015.

Kontaktinformācija

PK e-pasta adreses, telefoni un adrese vēstulēm

Latvijas Komiteja: latvijaskomiteja(at)pilsonis.lv
Delegātiem: delegatiem(at)pilsonis.lv
Redakcija: pilsonis(at)pilsonis.lv
Aizsargs: aizsargs(at)pilsonis.lv


Telefons: 26696822
Telefons: 29416226

PieslēgtiesKas ir Pilsoņu Kongress un kāds ir tā mērķis?

Esiet sveicināti Latvijas Republikas Pilsoņu Kongresa mājas lapā!

Līdz šim izdotajās vēstures grāmatās Kongresa darbība ir pilnīgi noklusēta, sagrozīta vai tai atvēlētas tikai dažas vēsturiskajai patiesībai atbilstošas rindkopas. Lai sniegtu ieskatu Kongresa darbības vēsturē, esam šeit publicējuši Kongresa dokumentus un izziņas materiālus, kas iepriekš nebija plaši pieejami. Centīsimies, atbilstoši mūsu iespējām, paplašināt šeit pieejamo informāciju par Kongresu.
Deviņdesmito gadu sākumā Latvijai bija iespēja atjaunot 18. Novembra Latvijas Republiku. Diemžēl lielvalstis nelikvidēja II pasaules kara un Latvijas okupācijas sekas, bet atbalstīja LPSR formālu pārveidošanu par šķietami neatkarīgu valsti. 1990. gada 4. maijā dibināto valsti sāka pārvaldīt Padomju Savienības Valsts drošības komitejas radītās struktūras.
Organizētās noziedzības un padomju nomenklatūras savienība ilgstoši īstenoja Latvijas pilsoņu interesēm neatbilstošu politiku.

Tagad, kad Latvijas pagaidu administrācijas hroniskā nespēja veidot ilgtspējīgu valsts politiku kultūrā, izglītībā un tautsaimniecībā ir novedusi pie vispārēja sabrukuma, jāmeklē izeja no 4. maija politiskās sistēmas apburtā loka. Redzot, ka LPSR Augstākās Padomes solījumi atjaunot Latvijas valsti ir bijuši melīgi, sabiedrībā pieaug interese par Pilsoņu Kongresa darbību un iespēju atjaunot 18. novembra Latviju. Atbalsts Pilsoņu Kongresa idejām pieaug pat reāli domājošo pagaidu administrācijas pārstāvju vidū.

Demokrātiski ievēlētais Latvijas Republikas pagaidu parlaments – Pilsoņu Kongress ir ceļš uz savas valsts atjaunošanu, nevis postkoloniālas iekārtas iedibināšanu. Pilsoņu Kongresa delegātu mandātu darbības laikam nav ierobežojumu. Kongress nekad nav pieņēmis lēmumu par darbības izbeigšanu, tā izpildinstitūcija - Latvijas Komiteja savu darbību ir nepārtraukti turpinājusi arī laikā starp Kongresa sesijām. Visu šo laiku Latvijā, balstoties uz Pilsoņu Kongresa pamatnostādnēm, ir pastāvējusi opozīcija pret 4. maijā jaunradīto valsti.

Šobrīd, atzīmējot savas pastāvēšanas divdesmit piekto gadskārtu, Pilsoņu Kongresam jāuzņemas atbildība par Latvijas valsts likteni un, paužot Latvijas pilsoņu gribu, jāpārstāv 1918. gada 18. novembrī proklamēto Latvijas Republiku attiecībās ar 4. maija republiku un citām ārvalstīm.

Aicinām Latvijas Republikas pilsoņus iesaistīties 1918. gada 18. novembrī proklamētās Latvijas valsts atjaunošanā.

Rīcības komiteja.

P.S. Būsim pateicīgi par jebkuru būtisku informāciju, fotogrāfijām, rakstiem, atmiņām, kas saistītas ar Kongresa darbību.

 
Komentāri (1)
Testam
1 Otrdiena, 11 maijs 2010 13:09
Nils
Testa komentārs

Pievienot jūsu komentāru

Jūsu vārds:
Virsraksts::
Komentāri:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Vārda verifikācija: