Galerija

Pilsonis.lv jautā

Kādēļ Igaunijas Republikas un Latvijas Republikas pēdējo 25 gadu attīstība krasi atšķiras?
 

Meklēt

PK jubileja

Pilsoņu Kongresam 25 gadadiena!

1990.–2015.

Kontaktinformācija

PK e-pasta adreses, telefoni un adrese vēstulēm

Latvijas Komiteja: latvijaskomiteja(at)pilsonis.lv
Delegātiem: delegatiem(at)pilsonis.lv
Redakcija: pilsonis(at)pilsonis.lv
Aizsargs: aizsargs(at)pilsonis.lv


Telefons: 26696822
Telefons: 29416226

PieslēgtiesPasaules Ukrainas patriotu kustības organizētās Pasaules trešās pretkaŗa akcijas ietvarā 2017. gada 21. janvārī no plkst. 15 līdz 16 Rīgā, pie Brīvības pieminekļa notika Latvijas Ukraiņu kongresa rīkota demonstrācija ar prasību Krievijai pārtraukt jau vairāk nekā divus gadus ilgstošo agresiju pret Ukrainu un okupāciju Krimā un Austrumukrainā. Demonstrācijā piedalījās arī Latvijas Republikas Pilsoņu Kongresa delegāti. Dalībnieki turēja Ukrainas, Latvijas un Polijas karogus un plakātus latviešu, ukraiņu un angļu valodā: „Par vienotu Ukrainu“, „Krima ir Ukraina“, „Rokas nost no Ukrainas“, „Apturiet Putinu – apturiet karu“, „Es jūtu līdzi Ukrainai“ un citus, kā arī laukumā pie Brīvības pieminekļa no svecītēm salika uzrakstu angļu valodā „NO WAR“ („Kaŗam nē“). Sanākušie atbalstīja ukraiņu un latviešu valodā nolasītās Pasaules Ukrainas patriotu kustības prasības: 1. EDSO kontrolē no Ukrainas teritorijas (tostarp no Krimas) izvest visas ārvalstu bruņotās vienības, militāro tehniku, kā arī algotņus. Atbruņot visas nelikumīgās grupas. Atjaunot pilnīgu Ukrainas valdības kontroli pār valsts robežu visā konflikta zonā saskaņā ar 2015. gada 12. februāŗa Minskas vienošanās 9. – 10. punktu un ANO Ģenerālās asamblejas 2016. gada 16. novembŗa rezolūciju. 2. Pagarināt EDSO novērošanas misiju līdz 24 stundām diennaktī, 7 dienām nedēļā un ļaut tai piekļūt Krievijas un Ukrainas robežai, kuŗu Ukraina pašreiz īslaicīgi nekontrolē. 3. Atbrīvot visus ķīlniekus un personas, kuŗas nelikumīgi tur apcietinājumā (tostarp Ukrainas pilsoņus – kaŗa un civilos gūstekņus, kas ir nelikumīgi apcietināti Krimā un Donbasā, kā arī agresorvalstī Krievijā), kā arī citu valstu pilsoņus, kuŗus uz politiski motivētu un safabricētu apsūdzību pamata tur apcietinājumā Krievijā un Krimā, saskaņā ar 2015. gada 12. februāŗa Minskas vienošanās 6. pantu. 4. Atbrīvot agresorvalsts Krievijas īslaicīgi okupēto Krimu un Sevastopoli saskaņā ar ANO Ģenerālās asamblejas 2016. gada 16. novembŗa rezolūciju. Klātesošie nodziedāja Ukrainas un Latvijas himnas. Protesta akcijas dalībniekiem pateicību izteica Ukrainas vēstnieks Jevhens Perebijnis.
No Brīvības pieminekļa akcijas dalībnieki devās uz ukraiņu dzejnieka Tarasa Ševčenko pieminekli viņa laikabiedra Kronvalda parkā, kur notika Ukrainas grieķu katoļu priesteŗa Romana vadīts svētbrīdis un puķu nolikšana par godu Ukrainas Vienotības dienai. Pēc tam Ukrainas vēstnieks klātesošos aicināja uz vēstniecību, kur tika atklāta izstāde „Ģenerālis Pēteris Voldemārs Radziņš Ukrainas un Latvijas vēsturē“. Vēstnieks uzrunāja sapulcējušos sakarā ar nozīmīgo datumu – Ukrainas vienotības dienu. Pirms 98 gadiem, 1919. gada 22. janvārī, apvienojās divas nupat nodibinātas ukraiņu valstis – no bijušās Krievijas impērijas 1918. gada 22. janvārī atdalījusies Ukrainas Tautas Republika un 1918. gada 1. novembrī no brūkošās Austroungārijas impērijas neatkarību pasludinājusī Rietumukrainas Tautas Republika. Tika demonstrēta dokumentāla filma par Ukrainas valsts dibināšanu un neatkarības cīņām, kurā bija daudz tālaika kinohroniku kadru. Vēstnieks pasniedza goda rakstu Ģenerāļa Pēteŗa Radziņa biedrības priekšsēdētājam Agrim Purviņam.
Jāpiebilst, ka plašsaziņas līdzekļi šo protesta akciju neatspoguļoja. Pasaules trešā pretkaŗa akcija Ukrainas atbalstam notika 20 pasaules valstu 56 pilsētās.

22.01.2017.

 

Pievienot jūsu komentāru

Jūsu vārds:
Virsraksts::
Komentāri:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Vārda verifikācija: