Galerija

Pilsonis.lv jautā

Kādēļ Igaunijas Republikas un Latvijas Republikas pēdējo 25 gadu attīstība krasi atšķiras?
 

Meklēt

PK jubileja

Pilsoņu Kongresam 25 gadadiena!

1990.–2015.

Kontaktinformācija

PK e-pasta adreses, telefoni un adrese vēstulēm

Latvijas Komiteja: latvijaskomiteja(at)pilsonis.lv
Delegātiem: delegatiem(at)pilsonis.lv
Redakcija: pilsonis(at)pilsonis.lv
Aizsargs: aizsargs(at)pilsonis.lv


Telefons: 26696822
Telefons: 29416226

Pieslēgties2019. gada 14. jūnijā                                                                                                                     Rīgā

PSRS sabrukšanas procesā tās starptautisko tiesību pārņēmēja — Krievijas Federācija — un LPSR komunistu un čekistu nomenklatūra, politiski tuvredzīgām Rietumu aprindām neiebilstot, panāca to, ka 1918. gada 18. novembrī proklamētās un 1940. gadā PSRS okupētās Latvijas Republikas pilsoņu kopuma pašnoteikšanās tiesību atjaunošana tika aizstāta ar reformētās padomju varas jeb tā dēvētās 4. maija republikas institūciju nepamatoti iegūtām tiesībām Latvijas Republikas pilsoņu vietā izlemt viņu valsts likteni.
Krievijas Federācija Latvijai uzspieda ap 800 000 PSRS pārvietoto pilsoņu, tajā skaitā savas okupācijas armijas militārpersonas, kuru kopskaits līdz ar to ģimenes locekļiem bija aptuveni 200 000.
Tā vietā, lai atbilstoši starptautisko tiesību principiem tiktu veikta Latvijas deokupācija, Rietumvalstis noskatījās, kā KGB kadru vadībā Latvijas teritorijā uz okupācijas varas bāzes veido postkoloniālu valsti:
1) Latvijas pilsonību masveidā nelikumīgi piešķir PSRS okupācijas laikā iesūtītajām personām (PSRS pilsoņiem) un to pēcnācējiem;
2) nav risināts jautājums par PSRS okupācijas laikā iesūtīto personu izvākšanu no Latvijas;
3) patvaļīgi ieviesta starptautiskajās tiesībās neesoša personu kategorija — tā dēvētie "nepilsoņi" — "Latvijas valstpiederīgie", kuru statuss faktiski ir tuvs Latvijas pilsoņu statusam.
Kopā ar 4. maija režīma noziedzīgo ekonomisko politiku un politiski tuvredzīgo starptautisko organizāciju spiedienu šī ievirze turpina PSRS okupācijas varas 1940. gadā sākto genocīdu pret latviešu tautu. Tagad 4. maija postkoloniālā režīma vadība gatavojas latviešu tautas — vienas no senākajām Eiropas tautām — iznīcināšanai piešķirt „likumīgu“ raksturu, tiesību aktos nostiprinot tā dēvēto „Latvijas nepilsoņu“ pēcnācēju automātisku pāreju 4. maija Latvijas pilsonībā. Šis lēmums nav tikai par pilsonības piešķiršanu nelielai personu grupai, bet nosaka galīgu Latvijas Republikas pilsonības institūta sagraušanu.
Latvijas Republikas Pilsoņu Kongresa vārdā paziņoju, ka stabila drošības situācija Eiropā ir izveidojama tikai atjaunojot joprojām faktiski okupēto 1918. gada 18. novembrī proklamēto Latvijas Republiku. Pilsoņu Kongress ir pasludinājis 4. maija Latvijas veiktās pilsoņu kopuma pārmaiņas par spēkā neesošām. Aicinu pasaules sabiedrību izdarīt spiedienu uz 4. maija Latvijas administrāciju, lai tā respektē Pilsoņu Kongresa vēlēšanās izteikto Latvijas Republikas pilsoņu gribu un ļauj atjaunot pirms PSRS okupācijas perioda pastāvējušo Latvijas Republiku, novēršot PSRS veiktās kolonizācijas sekas.

Latvijas Republikas Pilsoņu Kongresa Latvijas Komitejas priekšsēdētājs           Edgars Alksnis

 

Pievienot jūsu komentāru

Jūsu vārds:
Virsraksts::
Komentāri:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Vārda verifikācija: