Galerija

Pilsonis.lv jautā

Kādēļ Igaunijas Republikas un Latvijas Republikas pēdējo 25 gadu attīstība krasi atšķiras?
 

Meklēt

PK jubileja

Pilsoņu Kongresam 25 gadadiena!

1990.–2015.

Kontaktinformācija

PK e-pasta adreses, telefoni un adrese vēstulēm

Latvijas Komiteja: latvijaskomiteja(at)pilsonis.lv
Delegātiem: delegatiem(at)pilsonis.lv
Redakcija: pilsonis(at)pilsonis.lv
Aizsargs: aizsargs(at)pilsonis.lv


Telefons: 26696822
Telefons: 29416226

PieslēgtiesE-pilsonis tika izdots kā periodisks elektronisks laikraksts uz vienas A4 formāta lapas, lai to būtu ērti lasīt elektroniskā formā, gan, lai ērti izdrukātu nogādāšanai tiem, kuriem internets nav pieejams. Vietnē pilsonis

e-PILSONIS Nr. 12/09
Par ko viņi domā
Šogad paredzētais L(ps)R aizņemtās naudas daudzums aptuveni atbilst Parex ‘’glābšanā’’ iztērētajiem budžeta līdzekļiem.
Latvju ekonomisti, cik dzirdēts, tā arī nespēj uzstāties kā tautsaimnieki (bez ekonomiskās teorijas pelēkuma šeit vēl vajadzētu novērtēt biznesa tradīcijas, tautas raksturu, ilgtermiņa valsts intereses u.c. faktorus). 
Krievija nav visvarena
Polijas valsts gāzes kompānija noslēgusi līgumu sašķidrinātās gāzes iegādei no Kataras nākamo divdesmit gadu laikā. Poļu kompānijas pārstāvis izteicies, ka papildus gāzes avots uzlabos Polijas pozīciju sarunās ar Krieviju.
NATO triecienlidmašīnu F-16 eskadriļa pārsviesta no Itālijas uz Poliju.
Sociālisma likvidācija apvienotajā Vācijā
Pēckrīzes Eiropā Vācija var nostiprināt savas pozīcijas – tās finansu sektors nav apgrūtināts ar Austrumeiropas aizdevumiem un sliktu nekustamo īpašumu tirgu (Vācijā ļoti konservatīva pieeja mājokļu kreditēšanā). Ekonomika lielā mērā balstīta uz smagās industrijas produktu eksportu, kuri vajadzīgi citām valstīm savu preču ražošanai (eksporta apjoms vienāds ar ASV, kamēr kopējas tautsaimniecības apjoms apm. ¼ no ASV).
Vācu valdības padomnieks atzinis, ka izputējušām bankām jāļauj sabrukt, jārēķinās, ka vairākiem simttūkstošiem vāciešu jāzaudē darbs un ka iespējami divi gadi bez ekonomikas pieauguma.
Laiks kaujas robotiem
Afganistānas operācija NATO vienotībai devusi nopietnu triecienu. Holande paziņojusi, ka pilnīgi izved karaspēku (1700 vīrus) no Afganistānas līdz šī gada beigām. 
Taliban kaujiniekiem parādījušās spēcīgas prettanku mīnas. Savukārt ASV karaspēka vadība plāno Afganistānā izmēģināt kaujas robotus, kas pārvietojas uz četrām kājām, var pārvarēt nelīdzenas virsmas un pārvietot 150 kg kravas. Robotam ir benzīna dzinējs un datora „smadzenes” ar attēla analīzes iespēju. Robots BigDog var kustēties ar ātrumu 7 km stundā, nogulties, iet pa sniegu un ledu.Vienlaikus analītiķi saredz zīmes, ka ASV gatavojas atkāpties no Afganistānas. Ir projekts krasi nostiprināt Karzaja marionešu valdību ar līdz pat 400 000 vīru policiju. Mēģina Talibanus iesaistīt Afganistānas pārvaldē (pret ko protestējušas Indija un Irāna). Pakistāna atzīta par „slikto”, jo neapkaro Talibanus ar vajadzīgo degsmi. Pakistānas izlūkdienests tiek vainots dažu talibu vienību izveidē un to brīdināšanā par gaidāmajām operācijām.
Pēdējais izrāviens uz ziemeļiem
Līdz ar ledāju kušanu paveras jaunas biznesa iespējas Arktikā. Valstīm būs jāvienojas, kā šo zemi sadalīt. Krievi gatavojas patvaļīgi definēt savu apgabalu un okupēt to (veidos arktisko karaspēku čekas kontrolē).
Politiskās cīņas Kaukāzā
Maskava kārtējo reizi mēģināja nomainīt Grūzijas vadību, aktivizējot opozīciju. NATO savukārt gatavojas rīkot Grūzijā kaujas mācības. ASV fregate martā brauca Melnajā jūrā pa maršrutu Varna (Bulgārija)- Sevastopole (Ukraina), Batumi (Gruzija). Kremlis šokā.
Rumānija izšķīrusies
Pēc tam, kad Moldāvijas parlamenta vēlēšanās uzvarēja komunisti, Rumānija paziņoja, ka piešķir tiesības iegūt Rumānijas pilsonību paātrinātā tempā līdz pat 1 miljonam moldāvu, kuru vismaz viens vecvecāks ir bijis rumānis.
Obamas jaunā Amerikas politika
Jaunais ASV prezidents attīra Meksiku no narkotiku tirgotājiem, uzsācis sadarbību ar Meksiku kara lietās, kā arī atvieglojis ASV pilsoņu sakarus ar Kubu.
Numuru veidoja: A. Kaimiņš, E.Alksnis Tel. 29275291 Tel. 29410721 fakss 67242074 e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu www.pilsonis.lv

 

Pievienot jūsu komentāru

Jūsu vārds:
Virsraksts::
Komentāri:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Vārda verifikācija: